1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Податкова інформує

PDFДрукe-mail

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
31 січня 2017 року, 01 лютого 2017 року у м.Львові Головне управління ДФС у Львівській області проведе безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області на тему: «Нове у 2017 році. Підведенняпідсумків 2016 року» за участюміжнароднихсертифікованихпрофесійнихбухгалтерівЛьвівськоїобласті.
Початок семінару: 11 год. 00 хв.
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
про всі відомі факти корупції та зловживання службовим становищем можете, назвавши себе, або анонімно, повідомити співробітників управління внутрішньої безпеки, які вислухають та перевірять надану Вами інформацію щодо протиправних дій працівників податкової та митної сфери, в тому числі податкової міліції. Конфіденційність звернень гарантуємо.
Наявну інформацію просимо Вас повідомляти на цілодобову телефонну лінію сервісу «Пульс» (044) 284-00-07, або на телефон чергового УВБ ГУ ДФС у Львівській області (032) 297-36-09.
Також у письмовому вигляді Ваші звернення приймаються за адресою 79003, м.Львів, вул. Стрийська, 35, УВБ ГУ ДФС у Львівській області.
 
«Гаряча лінія» – слухає!
Під час чергового сеансу телефонної «гарячої лінії» на запитання платників податків відповідав Заступник начальника – начальник Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Зубрицький Андрій Володимирович.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, які надійшли від платників податків.
За який період необхідно сплатити єдиний внесок у разі припинення підприємницької діяльності та чи потрібно подати Звіт?
Чи повинен сплачувати єдиний внесок підприємець, що призупинив діяльність, якщо цей підприємець-пенсіонер?
Чи доходи від надання в оренду легкового авто або іншого рухомого майна підлягають декларуванню?
Які внесено зміни до форми Податкової декларації з рентної плати?
Кому у 2017 році слід застосовувати РРО?
Чи змінився перелік юридичних осіб, які мають пільги щодо сплати земельного податку?
Хто звільнений від сплати єдиного внеску?
Які громадяни обов’язково мають подати річну декларацію про майновий стан і доходи?
Які основні зміни, внесені з 01.01.2017 з податку на прибуток підприємств?
Якщо фізична особа володіє нежитловою нерухомістю, які податки має платити?
Які зміни в оподаткуванні малих підприємств на загальній системі оподаткування у 2017 році?
У яких розмірах 2017 році необхідно сплачувати єдиний внесок ?
 
За сприяння фіскальної служби громадяни відмовляються від заробітної плати «в конвертах»
Завдяки заходам, які з початку року здійснює Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області спільно з представниками місцевої влади, залучено до оподаткування ряд суб'єктів господарювання, які виплачують заробітну плату нижче законодавчовстановленого мінімуму.
З 1 січня 2017 року розпочинається кампанія декларування – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Форма декларації про майновий стан та доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 11 жовтня 2016 року за №1349/29479, що набирає чинності 31 грудня 2016 року, запроваджується з 01 січня 2017 року.
 
Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску
Пріоритетною темою сьогодення залишається боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.
 
Про новації в оподаткуванні – за» круглим столом» з бізнесом
В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч керівника відділення Андрія Зубрицького з суб’єктами господарювання району з питань змін та нововведень податкового законодавства.
На початку заходу посадовець проінформував про результати роботи відділення щодо наповнення бюджетів усіх рівнів за минулий рік. Під час зустрічі  платників проінформовано про зміни до податкового законодавства, що набули чинності з 1 січня 2017 року.
 
Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 2016 рік – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Фахівці Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомили, щодо особливостей подання звітності засобами електронного зв'язку платниками податку на прибуток підприємств:
для базового звітного періоду «квартал» обирається електронна форма з кодом J0100115 (коди додатків J0110307, J0110605, J0111305, J0111406, J0111505, J0111605, J0111706, J0111803, J0112803);
для базового звітного періоду «рік» обирається електронна форма з кодом J0108103 (коди додатків J0180303, J0180603, J0181303, J0181403, J0181503, J0181603, J0181703, J0181803, J0182803).
 
Щодо права платника податку на податкову знижку у зв’язку з оплатою за навчання – йшлося на проведених практикумах у Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Впродовж місяця працівники Шевченківського віділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проводили практикуми щодо права платників податку на податкову знижку у зв’язку з оплатою за навчання.
 
Детінізація доходів громадян – запорука майбутнього
Тіньова зарплата є однією із найбільших проблем сучасної економіки України. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників. Кожному громадянину гарантується право заробляти собіна життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.Встановлений розмір мінімальної заробітної плати на сьогодні – 3200 гривень.
 
Податкова соціальна пільга в 2017 році становитиме 800 гривень – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Податковий кодекс України визначає, що податкова соціальна пільга (ПСП) надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - длябудь-якого платника податку за умови, що місячний розмір доходу у вигляді заробітної плати такого платника податку не перевищує граничну суму для застосування пільги.
 
Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску
Днями в Шевченківській районній адміністрації спільно з представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування проведено заслуховування керівників підприємств з питань детінізації заробітної плати, . керівників підприємств з питань заборгованості з виплати заробітної плати.
 
Як підприємці сплачуватимуть ЄСВ в 2017 році – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні
Фахівці Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомили про суттєві зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність. Нововведення  внесені Законом України від 06.12.2016р. №1774 та набули чинності з 01 січня 2017 року.
 
У Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ  навчали  платників подавати звітність засобами E-mail
Під час практикумів, які відбулися у січні 2017 року в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ фахівці ознайомили присутніх з порядком отримання ключів електронного цифрового підпису та з переліком документів, необхідних  для отримання послуг ЕЦП.
Повідомили, що наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 15.12.2016 №180 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» затверджено нову редакцію х реєстраційних форм.
 
На порядку денному - боротьба
з нелегальним працевлаштуванням та «зарплатою у конвертах»
З метою боротьби з нелегальним працевлаштуванням та «зарплатою у конвертах» нещодавно в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено заслуховування платників, які згідно з поданою звітністю з єдиного внеску виплачують заробітну плату на рівні або менше встановленого чинним законодавством мінімуму.
 
Аграрний бізнес відтепер на загальній системі ПДВ – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні
скасування з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування ПДВ, який на підставі статті 209 Податкового кодексу України застосовували сільськогосподарські товаровиробники
 
Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску
Повідомили, що з 1 січня 2017 року  для фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну  систему  оподаткування,  підприємців - платників  єдиного податку 2 і 3 груп та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність мінімальна сума  єдиного внеску   складає  704 гривні на місяць.
Нагадали, розмір  мінімальної заробітної плати становить 3200 грн, а отже розмір ЄСВ (22%) буде складати 704 гривні.
 
Дивіденди та податковий супровід – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
оподаткування пасивних доходів фізичних осіб регулюється нормами статті 170 Податкового кодексу, яка визначає, що будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи суб'єктів спрощеної системи оподаткування, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.
 
Підвищення рівня заробітної плати працівникам та легалізація доходів – одні з основних напрямків роботи
Нещодавно в приміщенні Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ проведено зустріч з представниками малого і середнього бізнесу з питань легалізації заробітної плати. 
Питання легалізації заробітної плати на теперішній час є надзвичайно важливим – зазначила Наталія Щур.
 
Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску
Присутні також обговорили умови пришвидшення детінізації найманої праці та законодавчі нововведеня з цього питання. Було зазначено, що суб’єкти підприємницької діяльності у ході виплати заробітної плати повинні неухильно дотримуватися вимог чинногозаконодавства та нести відповідальність за навмисне порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
 
Законодавчі вимоги щодо оформлення запиту на податкову консультацію – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Законом України від 21.12.2016р. №1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності з 1 січня 2017 року  змінено порядок надання податкових консультацій платникам податків.
 
Легалізація заробітної плати – одне із найважливіших завдань!
Питання легалізації трудових відносин та боротьба з порушеннями при виплаті заробітної плати систематично обговорюються під час проведення засідань комісії із бізнес-спільнотою Шевченківського району м.Львова. Адже живе спілкування у форматі прямих відповідей нанайбільш гострі для таких суб’єктів запитання є досить ефективним.
 
Знижено граничну суму розрахунків готівкою до 50 тисяч гривень – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
з 4 січня поточного року набрала чинності Постанова Нацбанку від 25.11.2016р. № 407, якою внесені зміни щодо граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб зі 150 тис. грн. до 50 тис. грн.  
 
Щодо формування податкового кредиту з ПДВ за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Фахівці Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомили, порядок формування податкового кредиту з ПДВ на підставі рахунку, що виставляється платнику податку, за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку.
 
Щодо діяльності суб’єктів господарювання у сфері купівлі-продажу готівкової іноземної валюти – повідомили на тренінгу – навчанні в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
згідно з вимогами Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями (далі – Закон №265) та з врахуванням положень Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.12.2002 №502, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 07.05.2014 за №480/25257 суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, зобов’язані з 17.12.2016 при здійснені зазначених операцій застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
з 2017 року для юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, передбачено нові штрафи за порушення трудового законодавства. За невиплату нової мінімалки – штраф 320000 гривень.
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 15.12.2016 №180 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм: Реєстраційна картка (для юридичної особи); Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця); Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки; Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набули чинності з 22 грудня 2016 року.
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області нагадує:
пунктом 30 Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон №1774), внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загально - обов’язкове державне соціальне страхування», які стосуються сплати диного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
04.01.2017 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 25 листопада 2016 року № 407 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210».
Зокрема:
- встановлено граничну суму у розмірі 50 тис. грн. для розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня, а також розрахунків готівкою фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню;
- фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок унаціональній валюті).
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
01 січня 2017 року набрали чинності Закони України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та № 1795-VIII «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі», від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».
Законами внесено зміни в частині адміністрування податку на додану вартість, акцизного податку, податку на прибуток підприємств, трансфертного ціноутворення, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку (спрощена система оподаткування), податку на нерухоме майно, відмінне відземельної ділянки, транспортного податку, плати за землю, екологічного податку і рентної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема:
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
31.12.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 15.09.2016 № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за № 1349/29479 (далі – Наказ № 821).
Наказом № 821 внесені зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
30.12.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з рентної плати», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.11.2016 за № 1539/29669.
Змінами до форми Податкової декларації з рентної плати (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496, передбачено доповнення поля 1 декларації базовим звітним періодом – місяць.
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області нагадує:
що з 01 січня 2017 року розпочалася кампанія декларування, за якою:
- окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;
- окремі категорії фізичних осіб мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
що відповідно до вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та у зв’язку з об’єднанням у 2016 році територіальних громад сіл, селищ, міст в органах Державної казначейської служби України з 04.01.2017 відкриті рахунки для зарахування надходжень до об’єднаних територіальних громад, місцеві ради яких набули повноважень за результатами перших місцевих виборів, що відбулися у 2016 році. При цьому рахунки, які на сьогодні відкриті для територіальних громад сіл, селищ, міст, що увійшли до складуоб’єднаних територіальних громад з 04.01.2017 закрито.
Інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Казначейства для сплати місцевих податків і зборів до об’єднаних територіальних громад, розміщена на веб-порталі ДФС в рубриці «Бюджетні рахунки»
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
неприбуткові організації, які не порушували вимог Податкового кодексу України,  подають Звіт за базовий податковий (звітний) період – календарний рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного  року. При цьому такінеприбуткові організації  за звітні податкові періоди, що дорівнюють «I кварталу», «Півріччю», «Трьом кварталам», не звітують.
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
що 01.01.2017 року,  відповідно до підпункту 4 розділу 2 ХІХ Податкового кодексу України, втратила чинність стаття 209 розділу V ПКУ, яка регламентує спеціальний режим оподаткування  ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
відповідно до п. 2.6  Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637) уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівковихкоштів) та у повній сумі оприбутковуватися.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункової книжки оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі облікурозрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Тобто, щоденно суб’єкт господарювання повинен оприбутковувати у КОРО виручку на підставі фіскальних звітних чеків РРО (Z-звітів).
 
Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області нагадує:
що згідно з пп.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу замісцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячнихдекларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативноїгрошової оцінки землі.