1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Брюхівчанка забруднена.

PDFДрукe-mail

Ri4raГідрографічна сітка смт. Брюховичі представлена невеличкими струмками, які протікають на заболочених заплавах. Головний потік смт. Брюховичі - р. Брюхівчанка бере початок з трьох невеличких струмків і тече в північному напрямку до присілка Гамулець, де змінивши напрямок на північно-східний, об’єднується з Грибовицьким потоком, що несе води в басейн Балтики.Внаслідок зношеності комунікацій, обладнання та споруд Брюховицької КНС , що стоїть в прибережній смузі річки, склалась аварійна ситуація, вийшли з ладу  гілки напірного колектора, на даний час в 3-ох місцях відбувається скид неочищених стічних вод у р. Брюхівчанка, вода за фізичними і хімічними характеристиками не відповідає гігієнічним нормам, витікає в річку та призводить до забруднення даного водного об’єкту.
Виконавчий комітет Брюховицької селищної ради керуючись чинним  законодавством України: ст. 50 Закону України “Про охорону навколишньго природного середовиша”, ст. 70,74  Водного  Кодексу  України  звернувся до ЛМКП Львівводоканал з вимогою щодо ліквідації 3-ох проривів напірної гілки колектора біля станції по перекачці стічних вод  по вул. Львівська та усунення попадання неочищених стічних вод у нашу річку.
За зверненням виконкому до СЕС Шевченківського району м. Львова було проведено дослідження води на бак. та хім. аналіз при якому виявлено перевищення показників по аміаку 12,6 мг/дм3 при нормі 2,0 мг/дм3 вода в річці не відповідає вимогам СанПіН.
12.04.2011 року виконавчий комітет Брюховицької селищної ради замовив в Львівського Облводгоспу проект «Будівництва та поглиблення русла р. Брюхівчанка» - проект в стадії завершення. На даний час ЛКП «Львіводоканал» погоджує проект заміни гілки напірного колектора від КНС до межі нашого селища по вул. Львівська.